19.8 C
Skopje
22.6.2021 - 4:09

Ознака: слободан милошевиќ

Србија одбележува 20 години од падот на Слободан Милошевиќ

Во Србија денеска се одбележува дваесетгодишнината од падот на режимот на Слободан Милошевиќ и протестите на стотици илјади граѓани со кои се означи крајот...

Кремирани посмртните останки на Мира Марковиќ

Во Москва денеска беа кремирани посмртните останки на вдовицата на поранешниот претседател на Србија и СР Југославија, Слободан Милошевиќ, Мирјана „Мира“ Марковиќ. На кремирањето присуствуваа...

Почина Мирјана Марковиќ, вдовицата на Слободан Милошевиќ

Мирјана Марковиќ, сопругата на некогашниот претседател на СР Југославија, Слободан Милошевиќ, починала во болница во Сочи, Русија, на 76-годишна возраст, пренесува „Политика“.  Таа престојуваше во...