Ознака: слетување

Авион со 326 патници принудно слета поради врело кафе

Авион со 326 патници морал принудно да слета во Ирска бидејќи се истурило врело кафе на контролната табла во пилотската кабина, јавуваат светските медиуми. Ербас...

„Викиликс“ објави снимка за која тврди е доказ за лажно слетување...

На интернет се појавија снимки кои наводно покажуваат дека познатото видео за слетувањето на Месечината е лажно, односно дека не е снимено на тој...

Aвион принудно слета без предните тркала

Авион на компанијата „Мјанмар нешенел ерлајнс“ принудно слетал на меѓународниот аеродром во Мандалеја користејќи ги само задните тркала поради проблеми со предниот дел на...

Принудното слетување на авионот на „Мајами ер“ во река не однесе...

Авион „боинг 737-800“ кој летал од Гвантанамо, Куба, до Мајами на Флорида, принудно слетал во река близу воената база во Џексонвил. https://twitter.com/WJXTvic/status/1124508751157964800 Во инцидентот нема жртви,...