8.2 C
Skopje
31.3.2020 - 15:28

Ознака: слепи и слабовидни лица

Во Кичево се одржа пролетниот турнир во шах за слепи и...

Во организација на Здружението за слепи и слабовидни лица од Кичево, викендов во овој град се одржа пролетниот шаховски турнир , на кој учевствуваа...