Ознака: следеше

Како поделената Америка го следеше гласањето за импичмент

  Доналд Трамп стана третиот претседател во историјата на САД чие отповикување беше изгласано од мнозинството во Претставничкиот дом на Конгресот, откако конгресмените ја поддржаа...