11.8 C
Skopje
25.10.2021 - 18:33

Ознака: следат

Во Венеција со апликација ќе се следат туристите

Венеција ќе воведе употреба на камери за надзор и мобилна апликација за собирање податоци за тоа колку туристи пристигнуваат во градот, а ќе бидат...

Заев: Сега сме позитивен пример кој другите сакаат да го следат

Со бројните содржини предвидени со програмата за чествување на 8 септември – Денот на независноста на Република Македонија, која оваа година се одвива под...

Руските бродови почнаа да ги следат пловилата на НАТО во Црното...

Бродовите на руската Црноморска флота го следат британскиот разорувач и канадската фрегата што влегоа во водите на Црното Море синоќа, објави денес рускиот Центар...