19.8 C
Skopje
28.9.2020 - 13:06

Ознака: славјанка петровска

Петровска: Чулев со скандалозно решение го амнестираше својот советник

Решението за Зоран Ѓорѓиевски, советник на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, со кое му е изречена дисциплинска мерка пониска плата поради нападот...

Обвинувањата за поткуп на гласачи доведоа до препукување во МВР

Очајници прават очајнички потези, напиша заменик-министерката за внатрешни работи, Славјанка Петровска, во врска со објавата на министерот Наќе Чулев, за откриен случај за поткуп...

Уапсени насилниците кои тепаа девојче во Штип, по снимката објавена на...

Во врска со видеото со насилство врз девојче кое од утрово се споделува на социјалните мрежи, штипската полиција информира дека двајцата насилници се идентификувани...

Осветлени безбедносните пунктови на влезот во Дебар

Безбедносните пунтови пред влезот во Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состоја се осветлени. Како што соопшти заменик-министерката за внатрешни работи, Славјанка Петровска,...

Одбележан денот на Единицата за специјални задачи „Тигар“

Од формирањето на единицата, како формациски, односно организациски дел на нашата полиција, на 13 март 1981 година, па сè до денес генерации нејзини припадници...

Петровска: Постапката за набавка на обрасците за лични документи е во...

Постапката за набавка на обрасци за лични документи е во тек, изјави дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска. - Во интерес на вистинито информирање...

Петровска: Набавката на чизмите не ја направил Спасовски туку Ѓоко Поповски

Дополнителната заменик министерка на МВР, Славјанка Петровска се јави со реакција по обвинувањата на министерот Наќе Чулев за набавката на 3 илјади рала високи...

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи во посета на ОВР Кичево

Денес во ОВР Кичево и полициските одделенија во Зајас и Осломеј престојуваше, дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи, Славјанка Петровска. Таа на крајот од оваа...

Петровска: Погубно за министерството и граѓаните ќе биде МВР да се...

Впечатокот дека се случува хаос во Министерството за внатрешни работи е резултат на избрзаните телеграми од министерот Наќе Чулев, вели неговата заменичка Славјанка Петровска,...

Чулев и Петровска на заедничка средба ги решаваа спорните прашања во...

Во Министерството за внатрешни работи денеска се одржа средба меѓу министерот Наќе Чулев и Славјанка Петровска, дополнителен заменик министер, со цел двајцата функционери да...