24.4 C
Skopje
13.5.2021 - 21:20

Ознака: славни

Моментот кога Леонардо да Винчи молел за работа

Осум писма на славни личности Рачно напишаните писма денес се реткост бидејќи комуницираме дигитално, континуирано и главно во кратка форма. Сепак, секогаш многу се радуваме...

Славните бранители не ѝ прават услуга на Елен

Славните личности сакаат светот да знае дека Елен Деџенерис е фина кон нив, реагирајќи на медумските тврдења за лошото постапување со вработените во нејзиното...

Славни а насилни

И покрај сиот луксуз и раскош во кој живеат, холивудските ѕвезди сепак имаат свои темни страни, за кои ретко кога се зборува и пишува....

Коронавирусот покажа колку безначајни станаа славните

Без премиери на црвениот килим или церемонии за доделување награди, единствените ѕвезди кои секоја вечер добиваат аплауз се медицинските работници додека луѓето се потпираат...

Премиер-лигата основа куќа на славните

На 19 март ќе бидат објавени имињата на двајцата првоизбрани фудбалери Англиската Премиер-лига ги објави плановите за отворање фудбалска куќа на славните, за оддавање признание...

Славни личности со кои се збогувавме во 2018 година

Голем број светски познати личности, од повеќе области, починаа во 2018 година. Ќе ги наброиме имињата на некои од нив Легендарниот џез-трубач Хју Масекела, познат...

Најбогатите 10 славни личности во Холивуд

Славата и парите често одат заедно. Во годината што е прикрај, најдебела сметка во банките во Холивуд имал Џорџ Лукас, режисер на култниот научнофантастичен...