2.8 C
Skopje
7.12.2021 - 15:19

Ознака: слави трифонов

Дискутабилните предлози и стратегијата на „сѐ или ништо“ скапо го чинеа...

Шоуменот Слави Трифонов ги загуби бугарските избори на кои освои најголем број од гласовите, по четиринеделните неуспешни обиди да ги обедини потенцијалните сојузници во...

Трифонов предвидува нови избори среде бугарскиот политички ќорсокак

Бугарија е на пат за одржување на третите парламентарни избори уште од април, откако партијата на шоуменот Слави Трифонов, „Има таков народ“ не успеа...

Трифонов реагира на помошта за Македонија додека горат пожари и во...

Лидерот на партијата „Има таков народ“, Слави Трифонов, синоќа реагираше на одлуката на бугарскиот претседател Румен Радев и на привремената влада за испраќање на...

Најавата на Трифонов за нова влада зачинета со провокација кон Македонија

Лидерот на партијата „Има таков народ“ (ИТН), Слави Трифонов, најави формирање влада, кaко и дека ќе аплицира за членство на Бугарија во Европската вселенска...

Шоуменот Слави Трифонов во пол-позиција во бугарската изборна трка

Антиелитистичката партија „Има таков народ“ основана од популарниот телевизиски водител Слави Трифонов е во пол-позиција во пресрет на парламентарните избори кои утре ќе се...

Борисов: Трифонов е политички страшливец

Слави Трифонов треба да отиде да го земе мандатот и да објасни зошто не може да ја управува државата со 165 пратеници. Ова го...

Слави Трифонов го враќа мандатот за формирање на влада во Бугарија

Партијата „Има таков народ“ на Слави Трифонов соопшти ќе ја номинира светската шампионка во шах Антоанета Стефанова за премиер, но таа веднаш ќе го...