11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 11:42

Ознака: слабеење

Намалувањето на тежината предизвикува нови шпекулации за севернокорејскиот лидер

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун предизвика нови шпекулации поврзани со неговото здравје, откако на новообјавени фотографии се забележува дека тој видно ослабнал, пренесува „Гардијан“. Јужнокорејската новинска...

Наизменично темпо при одење за побрзо слабеење

Одењето е наједноставниот начин за физичка рекреација. Дури и само половина час одење дневно може да влијае многу на здравјето, кондицијата и, секако, на...

СЗО предупредува дека пандемијата се влошува

Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека 60 отсто од 10 милиони заболени во светот се регистрирани во јуни, што, предупредува таа, покажува дека епидемијата...

Научници тврдат дека го пронашле генот за слабеење

Научници веруваат дека го откриле генот што им помага на слабите луѓе да останат слаби, потенцијално отворајќи нова граница во третманите за решавање на...

Слабеењето на ЕУ е ризично за Западен Балкан

Европската Унија треба да покаже посветеност на Западен Балкан, затоа што слабеењето на нејзиното влијание ќе ги поттикне националистичките лидери да ја зголемат тензијата...

Јадете малку, а се дебелеете? Еве во што е проблемот

Малку калории, малку масти и малку јагленихидрати се најчестиот совет за витка става. И мажите и жените често се одлучуваат да консумираат нискокалорична храна...