11.8 C
Skopje
17.10.2021 - 12:02

Ознака: скратена постапка

Почнува комисиската расправа за законот за jавно обвинителство

Комисиската расправа за законот за jавно обвинителство треба да почне  во 10 часот, откако синоќа заврши пленарната седница на која се изгласа потребата Законот...

Законот за јавно обвинителство ќе биде донесен по скратена постапка

Собранието денеска одлучи дека Законот за јавно обвинителство, кое е на дневен ред во Парламентот, ќе биде донесен по скратена постапка. Во салата беа присутни...