20 C
Skopje
21.10.2020 - 18:10

Ознака: скопје

Изгоре пицерија во „Чаирчанка“

Нема повредени во пожарот во кој ноќеска изгоре пицерија во трговскиот центар „Чаирчанка“ во Скопје. Министерството за внатрешни работи соопшти дека пожарот е пријавен околу...

Изгоре пицерија во Скопје, нема повредени

Во пожар ноќеска изгоре пицерија во трговскиот центар „Чаирчанка“ во Скопје, повредени нема. Министерството за внатрешни работи соопшти дека пожарот е пријавен околу 4 часот...

Еден загинат и двајца тешко повредени викендов во Скопје

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три...

Повредени 15 лица вчера во сообраќајки во Скопје

Патник во автобус бил потешко повреден во една од вкупно 11 сообраќајки случени во текот на изминтиот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во...

Мотоциклист загина утрово во Ново Лисиче

Страшна сообраќајна несреќа во која загина мотоциклист утрово околу 7 часот се случи во скопската населба Ново Лисиче. Полицијата и надлежните органи вршат увид по...

Повеќе делови од Скопје утре без струја

Дел од жителите од улицата „Иван Цанкар“ утре од 9 до 13 часот ќе останат без електрична енергија. Во периодот од 9 до 11 часот без струја...

Дел од општина Центар утре без вода

Корисниците лоцирани на улицата „Црвена вода“ во општина Центар, утре од 8:30 часот ќе останат без вода за пиење.  Како што информира РЦУК-Скопје, прекинот е поради изведување водоводен...

Хан и Могерини следната недела во Скопје

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан и високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини следната недела по објавувањето на извештајот на...

Град Скопје ќе субвенционира до 3.000 денари за купување велосипед

Субвенцијата од Градот Скопје за купување велосипед годинава ќе изнесува максимални 3.000 денари. Ваква одлука денеска донесе Советот на Градот. Во буџетот на Град Скопје...

Две маскирани лица ограбиле сендвичара во Скопје

Две маскирани лица синоќа со закана со нож ограбиле сендвичара  на булеварот Крсте Мисирков во Скопје. Како што соопшти МВР, грабежот синоќа во 23,30 часот бил...