Ознака: скопје

Брнабиќ вечерва во Скопје, за прв пат во Македонија

Српската премиерка Ана Брнабиќ вечерва доаѓа во Скопје, каде ќе учествува на работната вечера која ја организираат високата преставничка на Европската Унија за надворешни...

Трибјут-бендот „Брит Флојд“ во ноември во Скопје

По настапите пред повеќе од милион обожаватели низ целиот свет, на 14 ноември во арената „Борис Трајковски“ публиката ќе има можност да ужива во...

Еден загинат и петмина повредени во 11 сообраќајни незгоди во Скопје

Едно лице загина, едно се здобило со тешки телесни повреди, а четири се здобиле со полесни повреди во 11-те сообраќајни несреќи регистрирани на подрачјето...

Повредени четири лица во сообраќајки вчера во Скопје

Четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во четири од седум сообраќајни незгоди регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје....

Изгоре пицерија во „Чаирчанка“

Нема повредени во пожарот во кој ноќеска изгоре пицерија во трговскиот центар „Чаирчанка“ во Скопје. Министерството за внатрешни работи соопшти дека пожарот е пријавен околу...

Изгоре пицерија во Скопје, нема повредени

Во пожар ноќеска изгоре пицерија во трговскиот центар „Чаирчанка“ во Скопје, повредени нема. Министерството за внатрешни работи соопшти дека пожарот е пријавен околу 4 часот...

Еден загинат и двајца тешко повредени викендов во Скопје

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три...

Повредени 15 лица вчера во сообраќајки во Скопје

Патник во автобус бил потешко повреден во една од вкупно 11 сообраќајки случени во текот на изминтиот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во...

Мотоциклист загина утрово во Ново Лисиче

Страшна сообраќајна несреќа во која загина мотоциклист утрово околу 7 часот се случи во скопската населба Ново Лисиче. Полицијата и надлежните органи вршат увид по...

Повеќе делови од Скопје утре без струја

Дел од жителите од улицата „Иван Цанкар“ утре од 9 до 13 часот ќе останат без електрична енергија. Во периодот од 9 до 11 часот без струја...