12.8 C
Skopje
26.5.2019 - 10:13

Ознака: скопје

Баскерфест 2018 од 12 до 17 јуни на скопскиот плоштад Македонија

Фестивалот со улични изведувачи „Баскерфест“ 2018 ќе се одржи од 12-17 јуни на градскиот плоштад „Македонија“ во Скопје. Над 30 улични артисти од разни краеви...

Санкционирани 121 возило за непрописно паркирање во Скопје

Четири лица биле полесно повредени во две од вкупно пет сообраќајки случени во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во три...

Изгореа три куќи во Скопје

Синоќа по 23 часот, во полициска станица било приавено дека на улицата „Перо Наков“ од засега непознати причини избувнал пожар во кои биле опожарени...

Невреме во Скопје, поплавени куќи во Црешево и Стајковци

Во Бригадата за противпожарна заштита на град Скопје, по невремето со интензивен дожд и грмотевици што го зафати скопскиот и други региони во државава,...

Започна Скопскиот маратон, рекордни 10.000 натпреварувачи

Во Скопје денеска се одржува 14-от Виз Ер Скопски маратон. Пријавени се рекордни преку 10.000 маратонци од 58 земји од светот.  Маратонот, полумаратонот и штафетниот маратон...

Нападнат со нож и ограбен 16-годишник во Скопје

Во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ во Скопје синоќа било донесено 16 годишно момче со расекотини од нож во пределот на грбот, откако...

Над 1.300 барања за субвенции за велосипеди во Скопје

До крајот на вчерашниот ден на шалтерите на Град Скопје се поднесени над 1.300 барања за субвенции за купување велосипед, што говори за голем...

Физички нападнато 12-годишно момче во Скопје

Четири непознати малолетни лица синоќа околу 19 часот физички нападнале 12-годишно момче на улицата „Македонски војски“ во Скопје. Како што информира МВР, случајот синоќа во...

Маскирано и вооружено лице ограбило казино во Центар

Непознато маскирано лице со закана со пиштол во Казино во Скопје од двајца вработени одзело сума на пари од околу 65.000 денари, по што...

Без вода денеска дел од улицата „Козле“

Поради уличен дефект  ф100мм на улицата „Козле“, влез за Трнодол, денеска ќе биде во прекин водоснабдување за  корисниците на дел од таа улица. Како што...