23.7 C
Skopje
17.7.2019 - 12:58

Ознака: скопје

Помош од 1,5 милиони евра за Државниот студентски дом-Скопје

Владата на редовна седница донесе одлука за доделување на средства на државниот студентски дом „Скопје“ – Скопје. Со оваа одлука на Државниот студентски дом...

Скопјанец украл автомобил, оштетил неколку возила и прегазил полицајци

Полицијата вчера околу 17 часот на булеварот Александар Македонски го уапсила Н.Ќ. (36) од Скопје осомничен за одземање патничко возило и предизвикување сообраќајна незгода. Истрагата...

Скопје има нов парк – „Ибни Пајко” во центарот на градот

Од денеска Скопје е побогат за уште еден прекрасен градски парк, на левата страна на Вардар во срцето на некогашното Пајко Маало, веднаш зад...

Утре и задутре ќе се прска против комарци

Втората фаза од авионската дезинсекција против возрасни форми на комарци на подрачјето на Скопје ќе започне утре, додека терестичната ќе се реализира задутре. Прскањето...

Прегазени тројца пешаци вчера во Скопје, едниот од возачите побегнал

Тројца пешаци биле прегазени вчера во Скопје. Како што јави МВР, меѓу повредените има и 14-годишно девојче кое било прегазено со автомобил на булеварот...

Девојки во бикини продефилираа на плоштад

  На плоштад „Македонија“ во Скопје, денес попладне се одржа парада за позитивна слика на женското тело, насловена „Горда што сум своја“. На самиот настан земаа...

Брајан Адамс доаѓа во Скопје

По концертите на Лени Кравиц, Стинг и Ерос Рамацоти, во Скопје доаѓа и еден од најголемите мејнстрим артисти на светот, човекот што испеа безброј...

По 15 години култниот „Соулфлај“ во Скопје

Во рамките на придружната програма на 21-то издание на фестивалот „Таксират“, скопјани ќе го проследат концертот на култниот „Соулфлај“ што ќе се одржи на...

Одбојкарска еуфорија во Скопје

ЈОШКО МИЛЕНКОВСКИ (2) Откако Работнички Фершпед почна да настапува во Купот на ЦЕВ, салата беше претесна да ги прими сите љубители на одбојката. Миленковски имаше...

Столтенберг пристигна во Скопје

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг и Северноатлантскиот совет ја започнаа дводневната посета на Скопје. Специјалниот авион на генералниот секретар на НАТО попладнево слета...