36.8 C
Skopje
4.8.2021 - 17:51

Ознака: скопје

Изби пожар кај средното училиште „Димитар Влахов“, бргу ставен под контрола

Пожарот што вечерва избувна кај пругата во близина на скопското средно училиште „Димитар Влахов“ е ставен под контрола, информираше градоначалникот на Скопје Петре Шилегов...

15 пожарникари и 3 возила од Скопје ќе помагаат во гаснењето...

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов вели дека во моментов 3 екипи од Противпожарната бригада на Град Скопје (15 пожарникари и 3 возила) се упатуваат...

Повредени две малолетнички на тротинет во Скопје

Две девојчиња, од кои едното потешко, се повредени откако во нив удрил автомобил во Скопје додека се возеле на тротинет. Според информациите на МВР, несреќата...

Санкционирани 158 возачи во Скопје, 59 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (31.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...

„Водовод“ – Скопје и СМУГЦ „Д-р Панче Караѓозов“ потпишаа меморандум за...

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ - Скопје во рамките на својата стратегиска ориентација и политика за општествена одговорност, го имплементира принципот на општествена одговорност...

Сребрениот олимпиец Дејан Георгиевски пристигна во Скопје

Прекрасна глетка вчера попладне на аеродромот во Скопје. Повеќе стотици луѓе дојдоа да го пречекаат спортскиот херој, таеквондистот, младиот 22-годишен Дејан Георгиевски, по враќањето...

Чувајте го Дејан како капка вода на дланка затоа што тој...

Македонски знамиња, запалени факели и бројни љубители на спортот ја увеличија прославата во чест на успехот на Дејан Георгиевски одржана вечерва пред Градскиот трговски...

Целта е од 2023 година да нема граници меѓу нашите земји

Српскиот претседател Александар Вучиќ на форумот во Скопје Во Скопје денеска се одржува голем регионален Економски форум, како дел од иницијативата мини-шенген, каде учествуваат и...

Заев, Вучиќ и Рама ќе потпишат два меморандума и меѓудржавен договор

Во организација на премиерот, Зоран Заев, во координација со кабинетите на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, и на премиерот на Албанија, Еди Рама, а...

Казнети 243 возачи во Скопје, од кои 56 за брзо возење

Полицијата вчера казни 243 возачи во Скопје, од кои 56 за брзо возење, соопшти Министерството за внатрешни работи. „На територијата на град Скопје изречени се...