25.3 C
Skopje
22.10.2019 - 16:24

Ознака: скопје

Тешко повреден моторџија во Скопје

На крстосницата од улицата Босна и Херцеговина, улицата Кемал Сејфула и улицата Александар Урдаревски, вчера, во 17.20 часот лицето Џ.М.(47) од Скопје, управувајќи мотоцикл...

,,Кадифената револуција“ ќе се одбележи во Скопје

Во чешката амбасада ќе биде отворена изложба на фотографии под наслов „1989 низ очите на фотографот“, каде што ќе бидат презентирани вистински фотографии што...

Викендов меморијален коњички турнир во Скопје

В сабота и недела, со почеток во 11 часот, во организација на Федерацијата за коњички спортови на РСМ и клубот за коњички спортови Илинден...

Повеќе од 100 пингпонгари на челинџ-турнирот во Скопје

Земјите од Балканот имаат огромна традиција во пинг-понг, а моите очекувања се да ја посетам вашата земја и идната година, кога водени од позитивните...

Отворен групен дом за лица со попреченост во Скопје

Градоначалникот Петре Шилегов, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, претседателот на Сојузот на специјални едукатори и рехабилитатори, Горан Петрушев и директорката на...

Регионална конференција за Западен Балкан и Турција во Скопје

Регионална конференција за промоција на Заедничката програма на Европската Унија и Советот на Европа наречена „Horizontal Facility за Западен Балкан и Турција II” ќе...

Над 1.900 учесници пријавени за трчање на „Скопје трча“

Илјада и деветстотини учесници денеска трчаат на Skopje Run 10K. Трката од 10 километри и штафетната трка од 5 километри х 2 почна во...

Тешко повреден велосипедист во Скопје

Велосипедист е тешко повреден во Скопје. Според полицијата, вчера во 13:10 часот на крстосница од улиците Никола Карев и Симеон Кавракиров во Скопје, С.С....

„Бела ноќ“ на 15 локации во Скопје

Концерти, изложби, кино, театарски претстави, 3Д-видеомапинг и уште многу други културни содржини ќе бидат дел од годинешната јубилејна 15 „Бела ноќ“ во Скопје. На 15...

Шилегов: Новиот ГУП ќе го развива северниот дел на Скопје

Во пресрет на почнувањето на процесот за подготовка на новиот Генерален урбанистички план на град Скопје градоначалникот Петре Шилегов и министерот за транспорт и...