25.8 C
Skopje
19.9.2021 - 19:25

Ознака: скопје 2014

Ветерот бутна дел од фасадата на МЕПСО

Ветрот синоќа откорна дел од фасадата на МЕПСО. На социјалните мрежи утрово, градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов сподели фотографии со коментар дека проектот „Скопје...

Градот се спаси од грижата за фонтаните од „Скопје 2014“

Градот Скопје не ги сакаше фонтаните од проектот „Скопје 2014“ и бараше начин како да се ослободи од обврската да се грижи за нив....

„Тендери“ на СЈО одложено поради отсуство на бранителите

Поради остсутво на бранителите на обвинетите, денеска во Кривичниот суд не се одржа рочиштето за предметот на СЈО, „Тендери“ во кој првообвинета е поранешната...

Кривични пријави за несовесно трошење при изградбата на мостот „Око“

Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на општина Центар В.Т. и уште две лица М.Т.,...

Јанева: Истрага за вмешани во „Скопје 2014“ кога ќе утврдиме каде...

Додека не ги анализираме сите документи и не утврдиме каде завршиле буџетски пари, кај кои физички или правни лица се одлеале, дали се тие...

„Воинот на коњ“ ќе се преименува во Александар Македонски со напомена...

Спомениците изградени во рамки на проектот „Скопје 2014“, кои ја отсликуваат хеленската култура како историско и цивилизациско наследство на светот ќе го добијат тој...