13.8 C
Skopje
18.10.2021 - 23:10

Ознака: Скопје и

Славни шахисти играа на Олимпијадата во Скопје и на турнирите „Средба...

Многу љубители на шахот со задоволство се сеќаваат на многубројните шаховски случувања што се одржани во Македонија. Во пресрет на Европскиот клупски куп што...