4.8 C
Skopje
19.1.2022 - 15:09

Ознака: Скопје – Велес

Две лица повредени во сообраќајка на автопатот Скопје-Велес, едниот возач побегнал

Тешко повредени мотоциклист и сопатничка во судир со автомобил на автопатот Скопје-Велес. Несреќата се случила вчера во 13.50 часот, а автомобилот со косовски регистарски таблици,...

Тројца фатени со 100 килограми марихуана на автопатот Скопје – Велес

Три лица од Блаце се фатени со речиси 10 килограми марихуана спакувана во црни вреќи во багажникот и на задните седишта од автомобилот. - Осомничените...

Пронајдени 45 лица од Пакистан во камион на автопатот Скопје-Велес

Четириесет и пет лица од Пакистан биле пронајдени во камион кај наплатната станица „Отовица“ на автопатот Скопје-Велес. МВР соопшти дека контролата на возилото била спроведена...

Градежни активности на автопатот од Скопје кон Велес

На автопатот А1 од Скопје кон Велес, денеска, на делот помеѓу Башино село и Штипска клучка, ќе се изведуваат градежни активности. АМСМ јави дека поради...

Затворена левата лента на автопатот Скопје – Велес

Од Авто-мото сојузот на Македонија соопштуваат дека на Автопатот А1 од Скопје кон Велес, на делот помеѓу наплатна станица Сопот и Башино Село, денеска...

Сообраќајка на автопатот Скопје-Велес, сообраќајот во прекин

Во прекин е сообраќајот на автопат Скопје-Велес од 13.15 часот денеска поради случена сообраќајна незгода на два километри после наплатна станица Петровец. Од АМСМ информираат...

Едно лице загина во сообраќајка на автопатот Скопје-Велес

Едно лице загина вчера во сообраќајка на автопатот Скопје - Велес. -На автопатот Скопје - Велес вчера во 12.30 часот, К.М.(33) од село Облешево управувајќи...