2.8 C
Skopje
7.12.2021 - 15:48

Ознака: скопјанка

Скопјанка осомничена за трговија со луѓе

Дваесет и седумгодишна жителка на Скопје е приведена во угостителски објект во Тетово поради сомнение за инволвираност во трговија со луѓе. Таа била приведена...

Скопјанка крадела низ Гази Баба

Полицијата приведе 35-годишна скопјанка осомничена за кражби на подрачјето на Гази Баба. Според информациите на МВР, вчера е приведена Б.А.(35) од Скопје поради сомнение за...

Скопјанка го истепала својот помлад сопруг

32-годишен маж од Куманово бил физички нападнат од неговата сопруга која била една година постара од него, соопшти полицијата. Според информации од таму, вчера во...

Скопјанка нападната во казино

24-годишна скопјанка била физички нападната во казино во скопската населба Шуто Оризари, известува МВР. Вчера, околу 21.30 часот, во СВР Скопје било пријавено дека околу...

Прегазена жена во сообраќајна несреќа во Скопје

Четириесет и деветгодишна скопјанка се здоби со тешки повреди во сообраќајна несреќа што се случи синоќа пред хотел на крстосница од улицата Филип Втори...

Скопјанка удрила во четири паркирани возила

Триесет и петгодишна скопјанка со автомобилот синоќа удрила во четири паркирани возила на улицата Ѓурчин Кокале во Скопје. Во незгодата таа се здобила со тешки...

Измамник одзел 2.000 евра од скопјанка

Скопјанка на возраст од 78 години во попладневните часови на 24 август во полиција пријавила дека била измамена од едно лице за сума 1.400...

Измамена скопјанка за 500 долари

Седумдесет и деветгодишна скопјанка пријавила во полицијата дека едно лице ја измамило за сума од 500 долари. Според пријавеното, лицето дошло во нејзиниот дом и...

Уапсена скопјанка, членка на Исламската држава

Полицијата уапси 38-годишна скопјанка која патувала во Сирија и учествувала во активности на Исламската држава (ИД). Според информациите на МВР, Секторот за борба против тероризам, насилен...

Скопјанка им дала 10.000 евра на измамници

Скопјанка на возраст од 43 години во попладневните часови на 29 јануари во полиција пријавила дека била измамена за сума од 10.000 евра. Според пријавеното,...