2.8 C
Skopje
7.12.2021 - 13:41

Ознака: скопјани

Уапсени двајца скопјани, превезувале производи без потребната документација

Две лица од Скопје се уапсени откако при извршена контрола во товарно возило на едно од лицата, полицијата пронашла производи без документација. Имено денеска околу...

Скопјани најсанкционирани возачи, струмичани најпримерни

Според актуелните податоци на МВР, и во текот на 2021 година продолжува трендот на намалување на бројот на сообраќајни незгоди, како и бројот на...

Двајца скопјани пронајдени починати во нивниот дом

Две лица од Скопје биле пронајдени починати во својот дом, информираaт од Министерството за внатрешни работи. Вчера, во 17.45 часот, во СВР Скопје било пријавено...

Збогување со легендарниот Чик Корија во чии настапи уживаа и скопјани

Светската музичка сцена остана без уште еден великан. Почина легендарниот американски џез-композитор и пијанист Чик Корија. Во објавата на неговата фејсбук-страница се вели дека...

Скопјани незаинтересирани за чистење оџаци

Генерално, заинтересираноста за оваа мерка е ниска, не сме задоволни од резултатите и за таа цел секоја недела преку соопштенија до јавноста и објави...

Скопјани како да се кодирани за излети и за седење...

Еден патописец, кој ги поминал сите краишта од овој дел на Балканот и Европа, запишал дека никаде не се оди и не се ужива...

Променети термини за собирање на комуналниот смет

„Комунална хигиена“ соопштува дека собирањето и транспортот на комуналниот отпад што се фрла во контејнерите од понеделник до петок ќе се одвива во прва...

Скопјани изградиле куќа во заштитена зона во Националниот парк „Галичица“

Двајца скопјани изградиле куќа на државно земјиште во Трпејца во зоната на строга заштита што е дел од Националниот парк „Галичица“ СВР Охрид поднесе кривична...

Бучавата непријател број два за скопјани

По извршените мерења на бучавата од сообраќајот, на неколку локации во Скопје, резултатите се алармантни. Измерени се максимални 111 децибели, двапати повеќе од дозволеното....