-0.3 C
Skopje
25.2.2020 - 3:55

Ознака: СКОПСКО – инфо

СКОПСКО – инфо

Во Карпош се санираат ударни дупки Во општината Карпош, се реконструирани повеќе ударни дупки по должината на улицата Козле 10. Со санацијата беше опфатена површина...

СКОПСКО – инфо

Граѓаните избраа идеен проект за салата „Партизан“ Завршена е анкетата за избор на идеен проект за обнова на спортската сала „Наум Наумовски-Борче“, позната како „Партизан“,...

СКОПСКО – инфо

Билетот на ЈСП за едно возење во продажба Пуштен е во употреба и веќе се продава билетот за едно возење во јавниот градски превоз. Може...

СКОПСКО – инфо

Во Бутел со екоакција исчистени пет депонии Општината Бутел реализира екоакција со која беа исчистени повеќе локации на целата нејзина територија. Акцијата се реализира во...

СКОПСКО – инфо

Во училиштето „Киро Глигоров“ отворен Центар за лица со церебрална парализа Пуштен е во употреба новиот центар за лица со церебрална парализа, лоциран во основното...

СКОПСКО – инфо

Општината Аеродром ќе дава по 8.000 денари за секое новороденче Општината Аеродром од оваа година ќе исплаќа по 8.000 денари за секое новороденче, наместо досегашната...

СКОПСКО – инфо

Изгаснати девет огна на отворено за седум дена Скопската противпожарна бригада од 30 јануари до 5 февруари 2020 година на телефонскиот број 193, кој е...

СКОПСКО – инфо

Децата од градинките во Кисела Вода добија маски За да се заштитат од загадениот воздух, децата од предучилишните установи што се под ингеренции на општината...

СКОПСКО – инфо

Училиштето „Аврам Писевски“ во Бардовци со подновени тоалети Со реконструкцијата на тоалетите во училиштето „Аврам Писевски“, во населбата Бардовци, учениците добија многу подобри хигиенско-санитарни услови....

СКОПСКО – инфо

Почна да се гради тротоар на улицата Скупи Екипите на јавното претпријатие „Улици и патишта“ почнаа со градежните зафати за изградба на нов тротоар на...