2.8 C
Skopje
18.1.2022 - 20:35

Ознака: „Скопски џез-фестивал“

Јубилеј прославен со исклучителен џез наместо со коктели и црвени килими

Заврши 40-от јубилеен „Скопски џез-фестивал“ Од отворањето со настапот на Матс Густафсон, предводникот на скандинавската џез-сцена, и на новата ѕвезда на џезот, американската басистка Линда...

Јубилејниот 40. Скопски џез фестивал од 22 до 24 октомври

Годинешниот 40. Скопски џез фестивал ќе се одржи од 20 до 24 октомври. Единаесет познати изведувачки имиња од САД, Куба, Европа и Македонија ќе...

Џез обоен со хуманост, човекољубие и силни пораки!

Она по што најсилно ќе го запаметиме годинешното издание на Скопскиот џез фестивал, освен звуците од светот, ќе бидат и пораките испратени до него....

Годинашниот „Скопски џез-фестивал“ – уникатен и со храбра програма

Традиционалниот „Скопски џез-фестивал“ годинава ќе се одржува од 17 до 21 октомври на две локации, Македонската опера и балет и Младинскиот културен центар. Според...