Ознака: скопски аеродром

Од скопскиот аеродром вратени 26 странски државјани кои пристигнале од ризични...

Во текот на вчерашниот ден, согласно одлуката на Владата, од два патнички авиони на скопскиот аеродром пристигнати од ризични земји беа вратени вкупно 26...

Во Македонија не долетале патници со коронавирусот

Македонските власти тврдат дека нема простор за паника од ширење на вирусот во земјава. Термо-камера на скопскиот аеродром четврти ден лови сомнителни патници со...

Тамара и нејзиниот тим пречекани од семејствата и обожавателите на скопскиот...

Тамара Тодевска и нејзиниот тим беа пречекани од членовите на нивните семејства, бројни обожаватели и претставници на медиумите на Меѓународниот аеродром во Скопје, каде...

Пилотот на цесната имал дозвола за слетување на скопскиот аеродром

Малиот авион од типот цесна П210Н кој вчера попладне се урна кај Солунска Глава при што загинаа четворица бугарски државјани, имал дозвола за слетување...

Нови авиолинии од Скопје до Баден-Баден и Бремен

Со првиот лет на авиокомпанијата „Виз ер“ од меѓународниот аеродром „Скопје“ до германски Баден-Баден денеска официјално беше одбележано воведувањето на две нови дестинации од...

Скопскиот аеродром пуштен за сообраќај откако авион се заглавил во нанос...

Скопскиот аеродром од 22:45 часот беше затворен за сообраќај, откако воздухоплов на компанијата „Германија“  тип Ербас 321 со околу 200 патници, пред полетување за...

Реализирани две полетувања од скопскиот аеродром и покрај маглата

Утрово од скопскиот аеродром се реализирани две полетувања, едното за Лондон, а другото за Гетеборг, откако од вчера попладне и ноќеска поради магла и...

Обвинение за венецуелскиот државјанин фатен со дрога на скопскиот аеродром

Обвинение за продажба на дрога денеска поднесе Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје против Венецуелец кој минатата недела беше уапсен...