16.8 C
Skopje
23.9.2021 - 14:05

Ознака: скок

Двајца победници во иста дисциплина првпат по 109 години

Баршим од Катар и Тамбери од Италија прескокнаа по 2,37 метри и секој освои златен медал. Претходно на олимпискиот победнички подиум во атлетика заедно...

Шампион во скок во далечина сака да направи олимписки подвиг

Грег Радерфорд во 2012 година го освои златото на ЛОИ во Лондон, а сега сака со тимот на Велика Британија да освои медал во...

Дуплантис: Можам да скокнам и повисоко

АТЛЕТИКА Секогаш има простор за подобрување и затоа не мислам дека завршив со напредокот, вели Дуплантис, светскиот рекордер во скок со стап со прескокнати 6,18...

Џиновски скок за Европа?

Не може да се каже дека француско-германскиот предлог за фонд за закрепнување од ковид-19 е „хамилтонски момент“, како што тврдат некои. Но ако дебатата...

Филипче: Имаме скок на новозаразени, состојбата мора внимателно да се следи

Од направени 332 теста изминативе 24 часа се регистрирани 33 нови случаи кои дополнително ќе се анализираат за да се утврдат причините, извести министерот...

Без работници во индустријата, апсурд е скок на економијата

Каков импакт ќе има намалувањето на бројот на работниците во индустријата? Како да се дојде до поголема продуктивност на македонските работници? Со кои механизми...

Скок во вера (или како да се кренеме од смртта) 1.

Каква честитка и подарок, со што да те дарувам и утешам, драг читателу, на прагот на новата 2020 година? Оти секоја нова година, пред...

Од јуни до октомври скок од пет места на листата на...

Македонската репрезентација се очекува да напредува за едно место, на 68-то скалило, на новата ранг-листа на Светската фудбалска федерација (ФИФА), откако по октомвриските два...

Нов одбојкарски скок

Овој скапоцен камен во македонскиот спорт одново сјае, но сега е потребно полека да почне да се надградува во центрите, клубовите, училиштата... Квалитетниот настап...

Скок на цената на нафтата поради кризата во Персискиот Залив

Претставник на администрацијата на Трамп изјави дека се нападнати дури 19 локации во рафинеријата „Абкаик“ и оти нападите потекнуваат од северозападна насока, а не...