38.8 C
Skopje
1.8.2021 - 15:27

Ознака: склад

Погледот насочен кон самоодржливост и живот во склад со природата

Промената не е лесна и слободата има цена. Патот и предизвиците создаваат плускавци и отпор, тоа, пак, прави да се чувствувате живо и да...

Две лица завршија во болница по пожар во склад во Скопје

Во утринските часови на 23 февруари, припадници на Противпожарната единица од Скопје во полиција пријавиле пожар во јавен царински склад на улицата „Јадранска магистрала“,...