Ознака: ски центар

Ќе се гради нов ски-центар кај Нижеполе

Додека битолчани веќе над 8 години стрпливо чекаат да се обнови изгорениот дом „Копанки“, во план е изградба на нов ски-центар на Нижеполе на...

Тешко повредени двајца вработени во ски-центарот во Маврово

Во утринските часови на 19 мај во тетовската полиција било пријавено дека во Маврово, поточно на двосед-патеката во ски-центарот „Заре Лазарески“, О.Ц. (54) од...

Намалени цените на билетите за скијање на Попова Шапка

Ски – центарот „Попова Шапка“ соопшти дека ги намалува цените на билетите. Со намалувањето, од сабота, 30 јануари, до крајот на сезоната билетите ќе можат...

Голема посетеност на ски-центарот „Нижеполе“

Деновиве голем број љубители на скијањето од Битола и соседните градови, Демир Хисар, Прилеп, Неготино, Кавадарци и Ресен се упатија кон ски-центарот „Нижеполе“. Поради големите...

Влада: Нема да се гради ски-центар на Галичица

Нема да се гради ски-центар на Галичица, а ќе се донесе и ДУП за охридското крајбрежје, велат од Владата по извештајот што го објави...

Околу 4.000 германски туристи се приклучуваат на колективната тужба против ски-центарот...

Околу 4.000 германски туристи кои се заразиле со коронавирусот се приклучуваат на тужбата на Здружението за заштита на потрошувачите (VSV) против австрискиот ски-центар Ишгл. Властите...

Власта е за ски-центар на Авала, а експертите се против

Планот на белградските власти за изградба на ски-патеки со жичница на Авала, која е ставена под заштита на државата како природно добро, предвидува и...

Бесплатно скијање за деца во ски-центарот Маврово

Ски-центарот Маврово денеска ги поканува сите ученици на бесплатно скијање и чист воздух додека не се вратат во училишните клупи. - Им излегуваме во пресрет...

Неизвесна иднината на ски центарот Попова Шапка

Иницијативата „Спас на Попова Шапка“ составена од стопанственици, планинари и спортски работници ја алармира јавноста како и надлежните институции дека доведено е во прашање...