10.2 C
Skopje
29.11.2021 - 16:08

Ознака: скијачка федерација

Во светскиот куп има премногу трки

Претседателот на Интернационалната скијачка федерација, Џанфранко Каспер, призна дека Светскиот куп има премногу трки. Без СП или ЗОИ сезонава, во СК ќе има 44...

Шифрин и Хиршер и сезонава нижат и победи и франци

И двајцата на половина од сезонава во алпско скијање од наградите од трките заработија повеќе од следните три скијачки на листите заедно На половина од...