11.8 C
Skopje
25.10.2021 - 20:09

Ознака: скарлет јохансон

„Дизни“ го реши спорот со Скарлет Јохансон за филмот “Црна вдовица“

Компанијата „Волт Дизни“ и актерката Скарлет Јохансон го решија својот правен спор што произлезе од објавувањето на суперхеројскиот филм на „Марвел“, „Црна вдовица“, соопштија...

Крис Еванс и Скарлет Јохансон заедно во новиот филм

На спомнувањето на нивните имиња, првите асоцијации за Крис Еванс и Скарлет Јохансон се ликовите Капетан Америка и Црната вдовица. За потсетување, филмот во...

Холивудска агенција го критикува „Дизни“ во спорот за „Црна вдовица“

Една од најголемите холивудски агенции за таленти во петокот (30 јули) упати остри критики на сметка на филмското студио „Дизни“ во ескалирачкиот јавен спор...

Скарлет Јохансон го тужи „Дизни“ поради стримувањето на „Црна вдовица“

Скарлет Јохансон, ѕвездата на блокбастерот „Црна вдовица“, ја тужи компанијата „Дизни“ за прекршување на договор, откако го емитуваше филмот за суперхероината на својот стриминг-сервис...

Скарлет Јохансон во нови филмски авантури во „Црна вдовица“

Марвел го објави првиот трејлер за новиот филмски спектакл „Црна вдовица“. Во главната улога се појавува русокосата Скарлет Јохансон, која ја игра Наташа Романоф....

Скарлет Јохансон се бори со болниот развод во „Брачна приказна“

Иако во последно време повеќе сме навикнати да ја гледаме Скарлет Јохансон во некоја акција или трилер, актерката може сите да нѐ изненади со...

„Марвел“ ги најави новите филмови на конвенцијата „Комик-кон“

Филмското студио „Марвел“ најави десет нови филмови на годинешната конвенција „Комик-кон“ што се одржа вчера во Сан Диего. Директорот на компанијата, Кевин Фејџ, ја...

Актерите убедливо поплатени од актерките

Заедно првите 10 актери заработиле 748,5 милиони долари, додека збирот на жените е 186 милиони долари, дури една четвртина од сумата на актерите Актерка Скарлет Јохансон...

Скарлет Јохансон е најплатената актерка во светот

Американската актерка Скарлет Јохансон е најплатената актерка во светот, според списанието „Форбс“. Во изминатата година, 33-годишната ѕвезда заработи 40,5 милиони долари. Поголемиот дел од парите...