Ознака: „Скарантин“

„Суперхикс“ во домашни услови снимија спот за песна посветена на карантинот

Карантинот не ги обесхрабри членовите на „Суперхикс“, туку напротив, ги мотивираше во домашни услови да настане нивната нова песна „СКАрантин“. Се работи за бунтовна, игрива...

„Суперхикс“ ги повикуваат обожавателите на соработка!

Петар Младеновски, заедно со својот бенд „Суперхикс“ ги повикува обожавателите на соработка. Точно во 15 часот на социјаланите мрежи тие го промовираа својот најнов...