Ознака: скандинавски

Балканските селекции ќе им пркосат на скандинавските

На ЕП кое за првпат ќе се игра во три држави (Австрија, Норвешка и Шведска) и со 24 селекции (на последното во 2016 година...

Крај на неврзаноста на скандинавските земји

Откако тргнаа од пристаништата во западна Шведска, воените конвои од разни држави-членки на НАТО ги преплавија шведските улици, па полицијата издаде предупредувања за метеж...

Watch Violet Evergarden Movie Episode Preview at website https://gogoanime.be gogoanime tv kissanime

Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 19 (https://animeheaven.pro/m/A8yL/ep-19) at website https://animeheaven.pro animeheavens