21.3 C
Skopje
28.9.2020 - 19:54

Ознака: скандал

Како моќниот инсајдер го симна од престолот кралот на автомобилската индустрија

Зад секој корпоративен пуч стои итар организатор. Во „Нисан“ тоа беше Хари Нада, инсајдерот познат по неговите агресивни тактики, љубовта кон цигарите, француските кошули...

Славните бранители не ѝ прават услуга на Елен

Славните личности сакаат светот да знае дека Елен Деџенерис е фина кон нив, реагирајќи на медумските тврдења за лошото постапување со вработените во нејзиното...

Јутуб-негативецот Џејк Пол не познава граници – по бројните скандали стана...

Јутуб-ѕвездата Џејк Пол се прослави на социјалните медиуми благодарение на неговата персона на негативец, шегаџија и провокатор, пренесува Си-ен-ен. Дури и неговата армија обожаватели, кои...

Падот на Хуан Карлос – од спасител на демократијата до посрамотен...

Хуан Карлос Први требаше да има славно место во историјата на Шпанија поради неговите постигнувања додека беше крал, но низата скандали доведоа до негов...

Измислено интервју на Новак Ѓоковиќ предизвика биткоин-скандал

Во интервју кое никогаш не се случило, Новак Ѓоковиќ, беше цитиран како промовира компјутерска-програма наречена „Биткоин ера“, пишува „Спортскида“. Најдобриот светски тенисер моментно, на...

Оставките продолжуваат по корупцискиот скандал

Словенија Министерот за внатрешни работи на Словенија Алеш Хојс поднесе оставка во знак на протест поради апсењето на министерот за економија Здравко Почивалшек, во врска...

Стариот шпионски скандал го прогонува Јункер и во пензионерските денови

Авторка: Стефани Бодони Блумберг Ова е приказна како од шпионски роман со незаконски снимки од озвучен часовник, шифриран диск полн со тајни, бизарна лозинка и отстранување...

Скандалот „Вајнстин“ е инспирација за книги, филмови и серии

Како резултат на скандалот, објавени се голем број книги, филмови и телевизиски проекти што го истражуваат развојот на приказната, како и целокупната култура на...

Скандалот што ја разниша швајцарската неутралност

Швајцарците повремено добиваат отрезнувачки повик за неутралноста и учат дека таа не е светилник на надеж во Европа, туку дека е прагматична и често...

Се расплеткува скандалот околу украдениот Климт

Крадците на единствената двојна слика на Густав Климт во светот признаа дека речиси 20 години ја чувале сликата и потоа ја вратиле во галеријата...