14.1 C
Skopje
19.9.2019 - 11:05

Ознака: скандал

Не е злато сѐ што сјае

Антиклимаксот што го минува општеството е навистина патетична епизода во низата, бидејќи само оние што имаат меморија на риби, можат сега да глумат изненаденост...

Првото од шпанските „украдени бебиња“ ја реши животната сложувалка

Инес Мадригал, која била одвоена од родената мајка во 1969 година, пронајде втор братучед благодарение на една американска компанија Ел паис Првата жена која шпанските судови...

Кројачи станаа лажен симбол на кризата во „Дојче банк“

Отпуштени работници на „Дојче банк“ низ светот беа забележани како заминуваат со своите лични работи на почетокот на неделава, пренесува австралискиот портал „Њуз“. Во Лондон...

Кој сака да го забошоти скандалот во унапредувањето на наставно-научните звања

Ѓорѓи Илиевски Сакам лично да ја запознаам македонската јавност (деновиве беа запознаени преку печатени и електронски медиуми и портали) за скандалот со унапредувањата во наставно-научните...

Штрахе тужи три лица за скандалот поради кој падна австриската влада

Лидерот на десничарската партија и досегашен вицеканцелар, Хајнц Кристијан Штрахе, поднел тужба против три лица, откако падна во замка со снимениот разговор на Ибица...

Како подзаборавениот хит за Ибица стана химна на австриската политичка криза

Скандалот „Ибица“ доведе до падот на австриската влада, но истовремено, и до подем на познатиот музички хит од 1999 година, „We're Going to Ibiza“...

Синот го тужи универзитетот на кој татко му го запиша со...

Американскиот универзитетот „Џорџтаун“ објави дека планира да избрка двајца студенти поврзани со скандалот со уписите во САД. Претходно, еден од двајцата студенти Адам Семпревиво...

Големи се шансите скандалозно видео да ја втурне Австрија во предвремени...

Предвремените избори во Австрија се скоро сигурни по оставката која ја поднесе вицеканцеларот, Хајнц Кристијан Штрахе, поради аферата во врска со видео-запис од 2017 година, на...

Политички скандал ја тресе Виена, Курц вечерва ќе ѝ се обрати...

Австрискиот канцелар Себастијан Курц има тешка задача да одлучи за судбината на австриската влада, по скандалот во врска со вицеканцеларот и претседател на Слободарската...

Курц и под меѓународен притисок по аферата, коалицијата на стаклени нозе

Австрискиот канцелар, Себастијан Курц изложен голем меѓународен притисок да ја прекине коалицијата со Слободарската партија по аферата што ја тресе австриската влада. На видеото од 2017...