Ознака: сити мол

„Сити мол“ евакуиран поради дојава за бомба

Вработените и посетителите во трговскиот центар „Сити мол“ во моментов се евакуирани, поради дојава за бомба. Им било соопштено да го напуштат трговскиот центар,...

Нов сообраќаен режим кај ТЦ „Сити мол“

Општина Карпош во соработка со СВР Скопје почнува да поставува нова хоризонтална и вертикална сообраќајна сигнализација низ сервисните улици во урбаната заедница Карпош 4. Како...

„Пежо“ со СУВ „Гамата“ ве очекува во Сити мол

Доколку сакате да се запознаете со моќните СУВ 2008, 3008 и 5008, Пежо ве очекува во холот на Сити мол пред кафулето „Плеј кафе“ " order_by="sortorder"...