Ознака: сити мол

Судот за сообраќајката кај „Сити мол“: Предвид мораа да се земат...

Скопскиот кривичен суд реагира откако попладнево на протест се бараше нова пресуда за сообраќајната несреќа кај „Сити мол“, во која животот го загуби 24-годишната...

Правда за Викторија – на протест се бараше нова пресуда за...

Семејството на починатата Викторија Николова излезе на протест пред Кривичниот суд, заедно со роднини, пријатели и граѓани кои не се согласуваат со казната од...

Обвинителство ја обжали пресудата за тешката сообраќајка кај „Сити мол“

Надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, незадоволен од висината на изречената кривична санкција, денеска вложи жалба против првостепената пресуда на Основниот кривичен...

Згрозени сме, пресудата е еднаква на ослободителна, реагира семејството на загинатата...

Семејството на загинатата В.Н. и адвокатот на Л.Д., сметаат дека пресудата за возачот Ј.Ѓ. е еднаква на ослободителна. Адвокатот на семејството на жртвата, Владимир...

Три години затвор за возачот што прегази девојка кај „Сити мол“

Тригодишна затворска казна доби возачот Ј.Ѓ. кој ја стори сообраќајната несреќа кај „Сити мол“. Тој доби и забрана за управување со моторно возило следните...

Купувачите, маскирани, почнаа да се враќаат во „Сити мол“

  Граѓаните ја искористија приликата да го посетат „Сити мол“ откако трговскиот центар денеска ги отвори вратите, по двомесечниот прекин во работата поради пандемијата на...

Обвинение против вработениот во „Сити мол“ за лажна дојава за бомба

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против вработениот во обезбедувањето на трговскиот центар „Сити мол“ кој на 29 јануари лажно пријави дека во објектот...

Одземен пасошот на вработениот кој испрати лажна дојава за бомба во...

Скопското основното јавно обвинителство до судот достави предлог за определување мерки на претпазливост за вработен во трговскиот центар „Сити мол“ кој испратил лажна дојава...

Приведени две лица за лажната дојава за бомба во „Сити мол“

Полицијата приведе две лица за лажната дојава за бомба во „Сити мол“, соопшти МВР. Приведени се П. Ц. (19) и А. Д. (19) и по...

Дојавата за бомба во „Сити мол“ била лажна

Дојавата за бомба во трговскиот центар „Сити мол“ во Скопје била лажна, потврди Министерството за внатрешни работи. Од таму соопштија и дека од истиот телефонски...