12.8 C
Skopje
26.9.2021 - 3:07

Ознака: сити мол

Купувачите, маскирани, почнаа да се враќаат во „Сити мол“

  Граѓаните ја искористија приликата да го посетат „Сити мол“ откако трговскиот центар денеска ги отвори вратите, по двомесечниот прекин во работата поради пандемијата на...

Обвинение против вработениот во „Сити мол“ за лажна дојава за бомба

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против вработениот во обезбедувањето на трговскиот центар „Сити мол“ кој на 29 јануари лажно пријави дека во објектот...

Одземен пасошот на вработениот кој испрати лажна дојава за бомба во...

Скопското основното јавно обвинителство до судот достави предлог за определување мерки на претпазливост за вработен во трговскиот центар „Сити мол“ кој испратил лажна дојава...

Приведени две лица за лажната дојава за бомба во „Сити мол“

Полицијата приведе две лица за лажната дојава за бомба во „Сити мол“, соопшти МВР. Приведени се П. Ц. (19) и А. Д. (19) и по...

Дојавата за бомба во „Сити мол“ била лажна

Дојавата за бомба во трговскиот центар „Сити мол“ во Скопје била лажна, потврди Министерството за внатрешни работи. Од таму соопштија и дека од истиот телефонски...

„Сити мол“ евакуиран поради дојава за бомба

Вработените и посетителите во трговскиот центар „Сити мол“ во моментов се евакуирани, поради дојава за бомба. Им било соопштено да го напуштат трговскиот центар,...

Нов сообраќаен режим кај ТЦ „Сити мол“

Општина Карпош во соработка со СВР Скопје почнува да поставува нова хоризонтална и вертикална сообраќајна сигнализација низ сервисните улици во урбаната заедница Карпош 4. Како...

„Пежо“ со СУВ „Гамата“ ве очекува во Сити мол

Доколку сакате да се запознаете со моќните СУВ 2008, 3008 и 5008, Пежо ве очекува во холот на Сити мол пред кафулето „Плеј кафе“ " order_by="sortorder"...