8.5 C
Skopje
12.12.2019 - 16:21

Ознака: сирија

Макрон и Путин телефонски разговараа за Сирија

Францускиот претседател Емануел Макрон во телефонски разговор со Владимир Путин го повика рускиот претседател да го искористи своето влијание за да се стави крај...

Бела куќа: Мисијата во Сирија забрзно се ближи кон крајот

Американската воена мисија во Сирија забрзано се ближи кон крајот, но се уште не е завршена и се уште нема план за повлекување на...

САД почнаа да градат две воени бази во Манбиџ

САД почнаа да градат две воени бази во регионот на сирискиот град Манбиџ и испраќаат воено засилување во градот, каде што Анкара се заканува...

ОН бара 150 милиони долари за раселените Сиријци

На организациите што пружаат помош во Сирија им се потребни 150 милиони долари за да го олеснат животот за околу 250.000 луѓе кои се...

Во Сирија постигнат договор за евакуација на 7.500 бунтовници

Сириските државни медиуми и портпаролот на бунтовниците соопштија дека е постигнат договор 7.500 припадници на бунтовничките сили и нивните семејства од Хараста во Источна...