Ознака: Сириски сили

Турција возврати на воздушниот напад во Идлиб

Министерството за одбрана на Турција соопшти дека во воздушни напади на сириските сили во провинцијата Идлиб убиени се двајца, а повредени се петмина турски...

Сириските сили од ИД го презедоа јужниот дел на земјата

Сириските владини сили, помогнати од сојузниците, денеска ја зазедоа јужната област Тулул ал Сафа, која досега беше под контрола на терористичката организација „Исламска држава“. По...