Ознака: сириска база

Русија тврди дека Израел е одговорен за нападот врз сириската база

Руската армија тврди дека два израелски авиони Ф-15 извршиле напад врз сириската воздухопловна база Т-4 во провинцијата Хомс. Руското МНР нагласува дека израелските авиони извршиле...