Ознака: син

Кувајтски емир го смени синот од местото министер за одбрана

Емирот Сабах ал-Ахмад ал-Сабах, денеска го разреши неговиот син, Насер ел Сабах и уште еден министер во владата по нивните јавни меѓусебни обвинувања за...

Германец ја удавил мајка си во бунар по кавга за наследството

56-годишен маж од германскиот град Нојенкирхен е уапсен под обвинение дека својата 79-годишна мајка ја удавил во бунар. - Улрих Ф. е обвинет за спуштање...

Србин го застрелал синот во Ханиоти

Српски државјанин вчера го ранил својот син со огнено оружје во Ханиоти, објавија грчките медиуми. „ГрцијаИнфо“ пренесува дека 39-годишен Србин пукал кон својот син. Повредениот...

Принцот Хари и принцезата Меган добија син

Сопругата на британскиот принц Хари, Меган Маркл, роди здраво машко бебе, тешко 3 килограми и 260 грама. Веста ја соопшти принцот Хари, кој рече дека...

Жена со нож ги повредила сопругот и синот

Триесет и шестгодишната М.М. од Велес во сeмејниот дом со нож ги повредила нејзиниот сопруг 47-годишниот Р.И. и 19-годишниот син А.М.(19). Случајот во СВР Велес...

Mилион долари за „главата“ на синот на Бин Ладен

САД распишаа награда во износ од милион долари за инфромации што би довеле до откривање и апсење на синот на ликвидираниот лидер на терористичката...

Правни празнини за родителското право на премиерката Брнабиќ

Веста за партнерката на српската премиерка Ана Брнабиќ, која неделава стана мајка и роди син, предизвика мноштво позитивни и негативни реакции на социјалните мрежи...

Застрелан син на имотно семејство во Сараево

Наследникот на богато семејство, 30-годишниот Милош Остојиќ, е убиен завчера во источно Сараево, во класична заседа. Тој е ранет пред клубот „Спарта“, а од...

Стивен Тајлер стана свештеник за да го венча синот

Пејачот на групата „Аеросмит“, Стивен Тајлер, платил 80 долари за да стане свештеник на Универзалната црква на животот, и сега може легално да венчава...

Скопјанец ги претепал двегодишниот син и сопругата

Секторот за внатрешни работи Скопје, до Основното јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против Ф.С. (47) од Скопје поради постоење основи на сомнение...