Ознака: син

Докторе, како да го воспитам син ми да биде арамија?

Ако сакате да ги воспитате своите деца да бидат успешни во овој обесчувствен и затоа обесмислен свет, избришете им ги чувствата за срам и...

Синот на Роберт Редфорд почина од рак

Џејмс Редфорд, синот на Роберт Редфорд, почина на 58-годишна возраст во саботата од рак. - Роберт Редфорд е во жалост, неговиот син Џејмс почина во...

Од идната година задолжителна вакцинација против син јазик

Вакцинацијата против болеста син јазик кај овците, козите и говедата, од наредната година ќе биде задолжителна, на трошок на одгледувачите, и ќе претставува услов...

Филипче: Да се достават сите информации за смртта на мајката и...

Сите кои имаат информации кои може да помогнат за расветлување на случајот со смртта на мајката позитивна на ковид-19 и нејзиниот син од Велес...

Збогум за Кристофер Толкин, син и уредник на Џ.Р.Р. Толкин

Кристофер беше трет син на Толкин и беше добро познат меѓу обожавателите на неговиот татко. Во текот на својата младост, Кристофер покажал голем интерес...

Кувајтски емир го смени синот од местото министер за одбрана

Емирот Сабах ал-Ахмад ал-Сабах, денеска го разреши неговиот син, Насер ел Сабах и уште еден министер во владата по нивните јавни меѓусебни обвинувања за...

Германец ја удавил мајка си во бунар по кавга за наследството

56-годишен маж од германскиот град Нојенкирхен е уапсен под обвинение дека својата 79-годишна мајка ја удавил во бунар. - Улрих Ф. е обвинет за спуштање...

Србин го застрелал синот во Ханиоти

Српски државјанин вчера го ранил својот син со огнено оружје во Ханиоти, објавија грчките медиуми. „ГрцијаИнфо“ пренесува дека 39-годишен Србин пукал кон својот син. Повредениот...

Принцот Хари и принцезата Меган добија син

Сопругата на британскиот принц Хари, Меган Маркл, роди здраво машко бебе, тешко 3 килограми и 260 грама. Веста ја соопшти принцот Хари, кој рече дека...

Жена со нож ги повредила сопругот и синот

Триесет и шестгодишната М.М. од Велес во сeмејниот дом со нож ги повредила нејзиниот сопруг 47-годишниот Р.И. и 19-годишниот син А.М.(19). Случајот во СВР Велес...