7 C
Skopje
17.11.2018 - 16:59

Ознака: синсинати

Федерер и Ѓоковиќ се пласираа во полуфиналето во Синсинати

Новак Ѓоковиќ победи во два натпревари во рамките на неколку часа и се пласираше во полуфиналето на турнирот од сериите „Мастерс“ во Синсинати. Србинот...