Ознака: синсенати

Вооружен напад во банка во Синсинати, најмалку четворица убиени

Најмалку четири лица биле убиени во напад во американскиот град Синсинати, каде вооружено лице отворило оган во банка во центарот на градот. Локалните медиуми јавуваат...

Надал го откажа учеството на турнирот во Синсинати

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал изјави дека нема да учествува на турнирот во Синсинати (САД). Според него, тој треба да размислува за здравјето. - Жал ми е,...