Ознака: синот на вучиќ

Синот на Вучиќ заболен од коронавирус

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, објави дека неговиот син Данило има коронавирус и дека е сместен на Инфективната клиника во Белград, објави „РТС“. - Кога...