Ознака: Синичане

Владата ќе ја помогне изградбата на водоводот во тетовско Синичане

Владата ќе ја помогне изградбата на водоводот во тетовско Синичане, беше заклучено по синоќешната средба во Владата на која присуствуваа министерот за животна средина...

Спасовски: Да се најде решение за случајот со водоводот во Синичане

Важно е да се постапува по закон и Устав и да не се дозволи да имаме анархија и постапување вон законските прописи, истакна премиерот...

Ангеловски: Полицијата е во Синичане за да спречи нарушување на јавниот...

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека по добиени сознанија околу активностите за изградба на водоснабдителен систем за село Синичане, тетовско, е излезено...

Тројца повредени во сообраќајка на три возила во тетовско Синичане

Тројца повредени во сообраќајка на три возила во тетовско Синичане Три лица биле повредени во сообраќајната несреќа што синоќа околу 23 часот и 30 минути...