Ознака: Синиот портокал

„Синиот портокал“ во велешки театар со хуманитарна изведба

Претставата „Синиот портокал“, од Џо Пенхол, во режија на Александар Ивановски, утревечер ќе биде прикажана во велешкиот театар. Од НУЦК „Јордан Хаџи Константинов Џинот“ информираат...

Велешкиот театар со „Синиот портокал“ ќе гостува во Загреб

Театарот „Јордан Хаџи Константинов – Џинот“ од Велес од 15 до 18 декември ќе гостува во Загреб на покана на Советот на македонското национално...