-2.2 C
Skopje
24.1.2022 - 11:46

Ознака: Сингелиќ

Во Сингелиќ криел дрога во специјален бункер во гаража

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 27-годишен жител на скопското селото Синѓелиќ, поради „неовластено производство и пуштање во промет...

Приведен маж од Сингелиќ, пронајдени автоматска пушка и пиштол

Денеска околу 13 часот на улицата М.А.Ченто, на патот кон селото Арачино, полицијата го приведе Д.Ф. (30) од селото Синѓелиќ, кој на себе носел...

Идентификувани 23 прекршители на полицискиот час во Сингелиќ, побарани парични казни

Парични казни од по 3.500 евра за 23 прекршители на полицискиот час во скопската населба Сингелиќ, побара Основното јавно обвинителство Скопје од Основниот кривичен...

Во МВР на разговор повикани 21 лице поради протестите во Сингелиќ

Министерството за внатрешни работи соопшти дека било извршено идентификување на лицата кои излегоа на протести за време на полицискиот час во скопската населба Сингелиќ....

Казни од по 5.000 евра за три лица од Сингелиќ, се...

Основното јавно обвинителство Скопје на Основниот кривичен суд му предложи на три лица од скопската населба Сингелиќ да им бидат изречени парични казни од...

Чулев: Жители на Синѓелиќ го прекршија полицискиот час од политички побуди

Еден од уапсените се претставил дека е советник од редовите на СДСМ во општина Гази Баба со цел да изврши притисок врз полицајците за...

Две години од поплавите во Скопско

Скопје денеска ќе одбележи две години од невремето што предизвика поплави во кои загинаа 22 лица. Попладнето на 6 август 2016, скопскиот регион беше...