14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 16:13

Ознака: сингапур

Случаите на ковид-19 нема да се бројат во планот на Сингапур...

Во рамки на новиот план за враќање во нормала Сингапур претстави нов план за враќање на секојдневниот живот во нормала, додека државите во регионот Азија-Пацифик...

Во Сингапур ќе се гради паметен град со 42.000 стана

Во Сингапур се планира да се изградат 42.000 дома во т.н. паметен град, што значи дека локалното население многу од своите потреби ќе исполнува...

Зоолошката градина во Сингапур го доби првото лавче со вештачко оплодување

Во зоолошката градина во Сингапур неодамна го прославиле раѓањето на првото лавче добиено со вештачко оплодување. Лавчето Симба се родило од спермата на сега...

Аеродромот „Чанги“ во Сингапур нуди „патување без патување“

Аеродромот „Чанги“ во Сингапур во најновата понуда „патување без патување“ на своите клиенти им нуди „гламурозно кампување“ во шатор. Ова необично патувачко искуство има...

Цирих и Париз ги „потиснаа“ Сингапур и Осака на листата...

Цирих и Париз ги истуркаа Сингапур и Осака од водечките позиции на новата листа на најскапи градови во светот, приклучувајќи му се на Хонгконг,...

Царовска и Шекеринска на средба со наградените информатичари на олимпијадите во...

Министерките за образование и наука и за одбрана, Мила Царовска и Радмила Шекеринска, се сретнаа со учениците што постигнаа големи успеси на двете врвни...

Куќна помошничка победи милионер на суд и го крена Сингапур на...

Таа била индонезиска куќна помошничка, која заработувала 435 американски долари месечно, работејќи за едно многу богато сингапурско семејство. Тој бил нејзин работодавец, титан на сингапурскиот...

Првата пловечка продавница на „Епл“ во Сингапур

Компанијата „Епл“ има широка мрежа на свои продавници низ светот, а една од најновите е посебна, затоа што станува збор за лебдечки објект над...

Мутираниот коронавирус е позаразен, но помалку смртоносен

Мутацијата на новиот коронавирус, кој станува се почест во Европа, а кој неодамна е откриен и во Малезија, веројатно ќе биде позаразна, но, исто...

Сингапур осуди дилер на смрт преку „Зум“

Малезиец беше осуден на далечина поради вмешаност во трговија дрога додека градот-држава се бори против коронавирусот Авторка: Ребека Ретклиф Гардијан Едно лице беше осудено на смртна казна...