12.9 C
Skopje
14.10.2019 - 10:43

Ознака: сина боја

Француската полиција со сина боја ги бележи учесниците на протестите на...

Француската полиција за време на денешните протести на „жолтите елеци“ користеше сина течност од водените топови, најверојатно за да ги обележи демонстрантите, јави дописникот...