29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 21:48

Ознака: синагога

Пукање пред синагога во Виена, има повредени

Во Виена вечерва е извршен напад во близина на синагога, а според првичните информации, ранет е полицаец кој ја обезбедувал зградата. Според некои австриски медиуми,...

Напаѓачот не можел да ја скрши вратата на синагогата, тоа спаси...

Си-ен-ен Автор: Даран Сајмон Пренесувајќи го нападот во живо преку камера прикачена на неговиот шлем, напаѓачот се обидел да ја отвори вратата на синагогата, испукал неколку...

Во пукотници во Сан Диего убиена жена (видео)

Една жена загина, а рабин и уште две други лица се ранети откако 19-годишен напаѓач пукаше во синагога во близина на Сан Диего, соопштија...

Напаѓачот на синагогата во Питсбург обвинет по 44 точки

Осомничениот за масовното убиство изминатиот викенд во синагогата во Питсбург, при што беа убиени 11 лица, е обвинет по 44 точки, наместо по првичните...

Критиките и молбите нема да го спречат Трамп да го посети...

Се очекува американскиот претседател Доналд Трамп да го посети Питсбург за да оддаде почит на 11-те жртви во оружениот напад во синагогата „Дрво на животот“,...

Смртна казна за напаѓачот на синагогата во Питсбург?

Американските власти не ја исклучуваат можноста од смртна казна за напаѓачот што уби најмалку 11 лица во синагога во Питсбург. Против Стивен Бауерс се...

Напад во синагога во Пенсилванија, најмалку осум лица убиени

Вооружено лице изврши напад во синагога во Питсбург, Пенсилванија. „Си-Би-Си“ јави дека најмалку осум лица се убиени. Телевизијата соопшти дека тројца полицајци се повредени при...