36.8 C
Skopje
28.7.2021 - 19:30

Ознака: симулација

Симулација ги покажува разорните ефекти од експлозијата на атомска бомба

Што би се случило ако нуклеарна бомба 100 пати поголема од онаа фрлена врз Хирошима погоди град со четири милиони жители? Тешко може да...

ДИК спроведе симулација на гласањето под посебните протоколи

  Државната изборна комисија (ДИК) спроведе симулација на процесот на гласање под посебните протоколи поради пандемијата, во просториите на СУГС „Јосип Броз Тито“ во Скопје. Министерот...

ДИК ќе прави симулација на изборниот ден

Државната изборна комисија утре ќе спроведе симулација на процесот на гласање под посебните протоколи поради пандемијата на коронавирус. Симулацијата ќе се одржи во 14 часот,...

Симулација на Пентагон: НАТО ќе биде поразен од Русија поради лоши...

Во случај на воен конфликт со Русија во Европа НАТО ќе претрпи пораз поради лоша патна мрежа и бирократија. До овој заклучок дошле во...

Симулација на сообраќајка пред Сити Мол

Црвен крст на град Скопје во соработка со МВР денеска напладне пред Сити мол ќе реализира симулациска вежба на сообраќајна несреќа, последица од конзумирање...