3.8 C
Skopje
5.12.2021 - 21:30

Ознака: „Симпсонови“

Гласот на Апу уште го прогонува Хенк Азарија

Актерот Хенк Азарија, кој го позајмува гласот за ликот на Индиецот Апу во популарната анимирана серија „Симпсонови“ јавно им се извини на Индијците по...

Колку пати Симпсонови ја предвиделе иднината

Американската серија „Симпсонови“ повеќе од три децении ги анимира гледачите од сите делови на светот со сатирично прикажување на секојдневниот живот на едно американско...

„Симпсонови“ е серија со најдолг рок на траење

Првата епизода од цртаната серија „Симпсонови“ премиерно беше прикажана на 17 декември 1989 година. До денес, „Симпсонови“ го окупираат почесниот епитет на анимираната серија...

Симпсонови го прославија 31-от роденден

Помина точно триесет и една година откако Симпсонови седеа на каучот во семејната куќа во Спрингфилд, го вклучија телевизорот и ја гледаа првата официјална...

Симпсонови предвиделе дека бензинот ќе чини 0 долари за барел

Неодамнешниот крах на цената на суровата нафта на американскиот пазар, на специфичен начин беше предвиден во популарната анимирана серија „Симпсонови“. Во една епизода од последната,...

Меган Маркл како лик од „Симпсонови“ ќе се бори за еднаквост

Италијанскиот поп-уметник и активист Александро Паломбо, ја искористи Меган Маркл како и другите членови на британското кралско семејство, преку нивно прикажување како цртани ликови...

„Ederlezi“ на Бреговиќ во руска верзија на „Симпсонови“

Една од омилените анимирани серии во светот, „Симпсонови“, доби своја руска верзија „Шимпшони“ и за кратко време постигна огромна популарност на Јутјуб. Имено, дизајнерот од...

„Симсонови“ се враќаат со нова 30-та сезона

Авторот на култната анимирана серија „Симсонови“, Мет Грејнинг, режисерот Дејвид Силвермен и сценаристот Ал Жан соопштија дека гледачите наесен може да ја очекуваат 30-та...

Симпсонови го предвидеа финалето на Светското првенство?

Љубителите на фудбалот од Мексико и од Португалија веруваат дека нивните репрезентации ќе играат во финалето на Светското првенство во Русија, поради епизода од...

Хенк Азарија се откажува од Апу, по контроверзите со „Симпсонови“

Актерот Хенк Азарија кој го позајмува гласот за ликот на Апу во популарната анимирана серија „Симпсонови“, истакна дека е подготвен да се откаже од...