13.8 C
Skopje
21.9.2021 - 6:32

Ознака: силување

Протести во Шпанија поради ослободување обвинети за силување

Десетици илјади луѓе демонстрираа во Памплона, северно од Шпанија, за ослободување група муслимани кои беа обвинети за силување.  Според проценките на локалната полиција, околу 35.000...

Индиски гуру осуден на доживотен затвор за силување

Доживотен затвор за силување малолетна ученичка заработи влијателниот гуру Асарам Бапу, пресуда што му ја изрече индискиот суд. Седумдесет и седум годишниот Бапу, кој за...

Индиската влада одобри смртна казна за силувачите на девојчиња

Индиската влада денеска одобри смртна казна за осудените силувачи на девојчиња помлади од 12 години, откако премиерот Нарендра Моди свика вонредна седница како одговор...

Тетовец ограбил и силувал Србинка

СВР Тетово го сомничи Ј.Џ. (38) од тетовското село Горна Лешница дека извршил силување и разбојничка кражба на српска државјанка, која претходно ја пречекал...